André Rieu & Opera & Balet
& Operetka & Koncert & Wystawa w Kinie

Kategoria: Opera w Kinie

Wesele Figara
Opera Mozarta na podstawie komedii Beaumarchais’go

Retransmisja z Wiedeńskiej Opery Państwowej [Wiener Staatsoper]

Najnowsza inscenizacja Wesela Figara Wolfganga Amadeusa Mozarta, przygotowana w tym roku (2023) przez słynną Wiener Staatsoper, jest dziełem szwajcarskiego dyrygenta Philippe’a Jordana i pochodzącego z Australii reżysera Barrie Kosky’ego.

Swoją genialną operę Mozart oparł na napisanej zaledwie dwa lata wcześniej komedii Beaumarchais’go. Utwór ten był we Francji zakazany przez samego Ludwika XVI, a to dlatego, że Beaumarchais głównym bohaterem swej komedii uczynił służącego, a nie pana. Co więcej, służący okazał się od swego chlebodawcy znacznie bystrzejszy i szlachetniejszy. Komedia ta po części przyczyniła się do wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej, a tym samym do zgilotynowania właśnie Ludwika XVI. Mozart napisał genialną – zabawną i pełną wzruszających momentów – muzykę.

Prezentowany przez KinoMaestro.pl spektakl mieni się pięknymi dekoracjami z epoki, natomiast wysoce eleganckie kostiumy są współczesne, jakby zaprojektowane przez największych kreatorów mody. Historię Figara przedstawia zespół młodych i utalentowanych śpiewaków, którzy spełnili wyśrubowane wymagania legendarnej Wiener Staatsoper.

Czas trwania: około 3 godzin i 20 minut (w tym jedna przerwa)
Polskie napisy

Miejsca & daty seansów Poniżej kupisz BILETY

Seanse tego tytułu zakończyły się. Zachęcamy do zapoznania się z naszym pozostałym repertuarem TUTAJ.

Galeria zdjęć

Plakat